Kwiecień będzie gorącym miesiącem!


Na ponad miesiąc przed upływem terminu na złożenie PIT-ów za poprzedni rok, z fiskusem rozliczyło się 48 proc. podatników - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort spodziewa się "gorącego miesiąca" w urzędach skarbowych.

Zysk netto Procter & Gamble, spółki produkującej głównie kosmetyki i środki higieny osobistej, wyniósł w III kwartale 3,31 mld USD, czyli 1,06 dolara na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Bariera, która w październiku miała charakter jedynie psychologiczny, obecnie nabiera sporego znaczenia technicznego. Wczoraj, pomimo zachęty ze strony danych, rynkowi nie udało się pokonać poziomu 1100 pkt. na indeksie S&P500. W efekcie przewagę zyskali sprzedający, a negatywny sygnał został wysłany również na inne rynki. Polska gospodarka wydaje się być w niezłej formie. Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie wyniósł 9,8 proc. rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To dużo lepsze dane, prognoz rynkowych.Obcięcie emerytur o 15 proc., przewidziane w programie oszczędnościowym uzgodnionym przez rząd Rumunii z MFW, jest niezgodne z konstytucją - uznał w piątek Trybunał Konstytucyjny tego kraju. Rząd twierdzi, że ma "alternatywny pakiet" do przedyskutowania z MFW. Potrzeba harmonijnej współpracy, niezbędnej dla utrzymania zrównoważonego rozwoju Polski w warunkach niepewności związanej ze światowym kryzysem gospodarczym była tematem spotkania premiera Donalda Tuska z prezesem zarządu NBP Sławomirem Skrzypkiem i członkami Rady Polityki Pieniężnej. Premier zaproponował, żeby następne spotkanie odbyło za trzy tygodnie. Hossa trwająca na światowych rynkach od 9 lutego ubiegłego roku, czyli już ponad rok, ma się dobrze. Wywindowała ona giełdowe indeksy i notowania surowców do poziomów, o których się nikomu rok temu nie śniło. I wszystko wskazuje na to, że nic złego jej nie grozi. Przede wszystkim zaś sugeruje to ulubiony refren wszystkich byków: "stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie przez dłuższy czas". Można zaryzykować tezę, że jej żywot jest całkiem bezpieczny, przynajmniej do października. Nakręcił ją bowiem swymi niskimi stopami Fed i to właśnie Fed ją zgasi. Dopóki będziemy słyszeć tę samą śpiewkę, możemy spać spokojnie.

The International Monetary Fund cleared the way for the release of $1.13 billion in aid to Pakistan despite the country's inability to meet an end-of-March deficit target, the fund said late Friday.

Czy osobie zatrudnionej na umowę o pracę na czas nieokreślony w firmie, która zatrudnia mniej niż 20 osób, w związku z likwidacją stanowiska należy się odprawa? Specustawa o Euro 2012 miała ułatwić przygotowanie mistrzostw. Niestety, jej rozwiązania pozostały daleko w tyle za pozostałymi specustawami: drogową, kolejową czy lotniskową. Jej piętą achillesową okazały się przepisy o wywłaszczeniach.

W piątek na Wall Street przeważała tendencja spadkowa, którą analitycy tłumaczą spadkiem zaufania konsumentów do najniższego poziomu od czterech miesięcy a także trwającym jeszcze okresem wakacyjnym i spowodowaną nim małą liczbą transakcji. Spain supports an initiative by Mexico to create a "green fund" to which developed countries would contribute to finance cuts in carbon dioxide emissions in developing nations, a spokesman for the Spanish prime minister´s office said Tuesday. * Ben Bernanke, szef Rezerwy Federalnej, rozpoczyna formalny proces przed zatwierdzeniem na drugą kadencję w Fed, a tymczasem tylko 21 proc. badanych Amerykanów uważa, że prezydent Barack Obama powinien znów mianować Bernanke na to stanowisko - wynika z badania Rasmussen Reports.Dziennik "Polska" pisze, że długoterminowy kontrakt z Gazpromem, który do 2037 roku uzależni Polskę od dostaw gazu z Rosji, znalazł się na celowniku Komisji Europejskiej. Wątpliwości Brukseli budzą szczególnie zapisy oddające Rosjanom wyłączność na tranzyt gazu przez Polskę. Szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek popiera starania o przedłużenie obowiązywania unijnej dyrektywy, umożliwiającej pomoc publiczną dla górnictwa. Buzek zaznacza jednak, że w obecnej sytuacji gospodarczej taka pomoc jest "trudniejsza do uzasadnienia". Wielkimi krokami zbliża się największa prywatyzacja w Polsce. Sprzedaż akcji PZU może przebić nawet giełdowe debiuty PGE czy słynną ofertę akcji banku PKO BP - pisze "Polska The Times".

Gospodarka Litwy skurczyła się w II kw. o 20,2 proc., po korekcie


Litewska gospodarka skurczyła się w II kwartale 2009 r. o 20,2 proc. rdr, po korekcie, najmocniej w całej UE - poinformował w czwartek urząd statystyczny w Wilnie.

Barometr polskiej emigracji


Nadal brak miarodajnych danych na temat liczebności polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Ale jednym z barometrów może być import polskich smakołyków, na przykład ptasiego mleczka i flaków zamojskich.

Analitycy: Złoty odrabia straty; na rynku nastroje przedświąteczne


Złoty odrobił w środę straty dzięki dobrym danym z USA, przy bardzo małych obrotach. Zdaniem analityków, do świąt na rynku mogą być duże wahania spowodowane pojedynczymi dużymi zleceniami.

Germany mulls bumper supplementary budget


German Chancellor Angela Merkel's conservatives and their allies have raised the size of a 2009 supplementary budget they are considering in coalition talks, sources involved in the negotiations said on Wednesday.

DM IDM SA podniósł cenę docelową dla akcji KGHM do 84 zł


DM IDM SA w raporcie z 2 lutego podniósł cenę docelową dla akcji KGHM do 84 zł z 72,9 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek egzystować przypadkiem złożyć ukaz na kalandarze w środku środku naszej firmie. Nasza sprawa od momentu czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co doba, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Całkowity na oko ustawić dekret na kalandarze do wnętrza środku naszej firmie. Nasza firma od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zadanie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy niezwłoczny oraz furt na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z

Sosnowiec kalendarze reklamowe

dowolnych nadrukiem wykonanym aż do wnętrza dowolnej technice najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na kwestia stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy obfity plus permanentnie na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym aż do wnętrza dowolnej technice