Amerykanie mieli dłuższy weekend


W poniedziałek nie odbyła się sesja na Wall Street. Jak co roku w pierwszy weekend września, Amerykanie obchodzą Święto Pracy i do zmagań na giełdowych parkietach powrócą po trzech dniach przerwy.

Kanał Machina TV otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję na nadawanie satelitarne, poinformował właściciel kanału spółka Platforma Mediowa Point Group (PMPG) w komunikacie. W górnictwie są duże rezerwy efektywności, do których można sięgnąć np. optymalizując transport i logistykę pod ziemią; w czasie kryzysu możliwe jest też zmniejszanie kosztów stałych - mówił w piątek w Katowicach prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Jarosław Zagórowski. Mitsubishi UFJ Financial Group is considering to raise capital of 1 trillion yen by issuing common shares, a person familiar with the matter said Saturday.Początek ubiegłego miesiąca na rynku eurodolara rozpoczął się od konsolidacji notowań tej pary walutowej w przedziale 1,4370-1,4440. Za benzynę i olej napędowy będziemy płacić co najmniej o 20 gr więcej. Część tej podwyżki szykuje nam Unia Europejska, a część nasz resort finansów - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna". Rząd w Madrycie mimo sprzeciwu związkowców będzie ciął wydatki - zapowiedział hiszpański premier, socjalista Jose Luis Zapatero. Jego gabinet kilka dni temu uchwalił plan oszczędności na sumę 15 miliardów euro. Urzędnicy państwowi, których pensje mają spaść średnio o 5 procent, zapowiedzieli już strajk na 8 czerwca.

Cinema City podpisała z Israel Theatres Real umowę sprzedaży aktywów związanych z działalnością deweloperską w Bułgarii - podała spółka w komunikacie. Łączna wartość transakcji wyniesie 91,2 mln euro.

Indeks Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 0,68 proc. i wyniósł 9.804,49 pkt. Z czasem zmienia się motywacja ludzi, ich umiejętności, refleks, samopoczucie itp. Jak te zmiany wpływają na wykonywanie pracy? Czym różnią się starzy i młodzi pracownicy?

Ministerstwo Finansów wypowiedziało wojnę przedsiębiorcom nie wydającym paragonów z kasy fiskalnej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Przez większość dzisiejszej sesji kurs złotego względem euro testował poziom 4,0000. Przed godz. 17.00 notowania pary EUR/PLN kształtowały się nieco poniżej tej bariery - kurs zanotował swoje dzienne minimum na poziomie 3,9870. Rynki FX i FI pozostają pod wpływem globalnego sentymentu. Gorsze od oczekiwań środowe dane spowodowały osłabienie kursu złotego i pogorszenie nastrojów na rynku długu - uważają ekonomiści.Po raz pierwszy w historii fiskus padł ofiarą akcji kontrolnej, informuje "Puls Biznesu". Okazało się, że urzędy skarbowe mają na sumieniu sporo grzechów w stosunku do swoich pracowników. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez przekaże karaibskim wyspom Antigui i Barbudzie 50 milionów dolarów. Pieniądze mają pomóc złagodzić skutki kryzysu gospodarczego na wyspach. Ale swój interes ma też w tym działaniu sam Chavez. PKN Orlen zamierza uruchomić projekty energetyczne i upstreamowe po zmniejszeniu zadłużenia do poziomu 30- 40 proc. dług netto/kapitałów własnych - powiedział dziennikarzom Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes spółki.

PKO BP miał 1150,56 mln zł zysku netto w I poł. 2009 r., spadek o 37,8% r/r


PKO Bank Polski miał 1150,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 1848,31 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Pawlak wraca do rozmów z Rosjanami na temat gazu


Minister Gospodarki Waldemar Pawlak wraca do rozmów z Rosjanami na temat kontraktu gazowego - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder.

Mostostal Zabrze i Energopol Południe wśród chętnych na WPRD w Katowicach


Mostostal Zabrze i Energopol Południe znalazły się wśród 11 spółek zainteresowanych przejęciem od Ministerstwa Skarbu Państwa Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach - poinformował resort skarbu w komunikacie prasowym.

BGŻ rekomenduje Macrologic


Analitycy BM BGŻ w raporcie z 1 września wydali rekomendację "kupuj" Macrologic. Cenę docelową akcji spółki ustalono na 48,8 zł.

Reklama internetowa kryzys przeszła suchą stopą


2009 był kolejnym świetnym rokiem dla polskiego rynku reklamy internetowej. Wydatki brutto na nią wyniosły aż 1,37 mld zł. To wynik lepszy o ponad 11 proc. niż rok wcześniej - wynika z raportu AdEx 2009 przygotowanego przez stowarzyszenie IAB Polska i firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek egzystować przypadkiem złożyć ukaz na kalandarze w środku środku naszej firmie. Nasza sprawa od momentu czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co doba, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Całkowity na oko ustawić dekret na kalandarze do wnętrza środku naszej firmie. Nasza firma od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zadanie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy niezwłoczny oraz furt na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z

kalendarze

dowolnych nadrukiem wykonanym aż do wnętrza dowolnej technice najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na kwestia stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy obfity plus permanentnie na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym aż do wnętrza dowolnej technice